Logo Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Nowej Wsi

Teatrzyk

Ocena 0/5

W poniedziałek w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne dla uczniów klas 0–3 pt. „Bazyliszek szuka Krakowa”. Spektakl przygotowany był przez aktorów teatru objazdowego, którzy w zabawny i przystępny sposób przybliżyli dzieciom jedną z najbardziej znanych krakowskich legend.

Historia opowiadała o Bazyliszku, który – w przeciwieństwie do przerażającego potwora z legendy – był tu postacią sympatyczną, trochę zagubioną i bardzo ciekawą świata. Wyruszył on w podróż, by odnaleźć słynny Kraków i dowiedzieć się, kim naprawdę jest. Po drodze spotykał rozmaite przygody.  Każde spotkanie niosło ze sobą ważną lekcję o największych miastach Polski. Uczniowie chętnie włączali się w przedstawienie – odpowiadali na pytania bohaterów, śmiali się z ich zabawnych przygód i pomagali Bazyliszkowi w jego poszukiwaniach.


Na zakończenie wszyscy nagrodzili artystów gromkimi brawami. Przedstawienie nie tylko dostarczyło dzieciom wielu emocji i radości, ale także przypomniało o tym, że w każdej legendzie kryje się mądrość i przesłanie, które warto odkrywać.

Galeria zdjęć

1000027854 1000027838 1000027841 1000027843 1000027851 1000027852 1000027845 1000027850
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności