Logo Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Nowej Wsi

Obchody 3 maja

Ocena 0/5

Obchody 3 maja w Sztumie miały podniosły i uroczysty charakter, łącząc lokalną społeczność we wspólnym świętowaniu jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.
Uroczystości rozpoczęły się w kościele św. Anny, gdzie uczestnicy zgromadzili się na wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny. Następnie barwny i dostojny pochód przeszedł ulicami Sztumu w kierunku Pomnika Rodła. W marszu udział wzięli mieszkańcy, przedstawiciele władz, poczty sztandarowe oraz młodzież szkolna, tworząc atmosferę jedności i patriotyzmu.
Przy pomniku odbyła się oficjalna część obchodów. Głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Sztum, który w swoim przemówieniu podkreślił znaczenie Konstytucji 3 Maja jako symbolu dążenia Polaków do wolności, demokracji i suwerenności. 
Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów przez delegacje, w tym również przez uczniów i przedstawicieli naszej szkoły. Ten symboliczny gest był wyrazem pamięci i szacunku dla historii oraz wszystkich tych, którzy przyczynili się do budowania wolnej Polski.

Galeria zdjęć

WhatsApp Image 2026-05-03 at 18.16.59.jpeg WhatsApp Image 2026-05-03 at 18.16.48(4).jpeg WhatsApp Image 2026-05-03 at 18.16.48(3).jpeg WhatsApp Image 2026-05-03 at 18.16.48(2).jpeg WhatsApp Image 2026-05-03 at 18.16.48(1).jpeg WhatsApp Image 2026-05-03 at 18.16.48.jpeg
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności