Logo Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Nowej Wsi

Leśne spotkanie z panem ornitologiem

Ocena 0/5

Pewnego wiosennego dnia klasy 1-3 wyruszyły na niezwykłą wyprawę do pobliskiego lasu. Tam czekał już na nas pan ornitolog – specjalista od ptaków, który przygotował dla dzieci ciekawe zajęcia terenowe. Dzieci dowiedziały się, jakie ptaki można spotkać w naszym lesie – między innymi sikorki, kosy, dzięcioły, sójki, kowaliki i szpaki. Niektóre z nich są z nami przez cały rok, ale wiele właśnie powróciło z ciepłych krajów, gdzie spędzały zimę. Wśród tych powracających były bociany, jerzyki, jaskółki i kukułki.

Pan ornitolog opowiadał, jak samce ptaków walczą o swoje terytoria i o względy samic. Okazuje się, że ich śpiew to nie tylko piękna muzyka dla naszego ucha – to prawdziwa rywalizacja! Każdy samiec chce pokazać, że jest silny i zdrowy, dlatego śpiewa głośno i wyraźnie, by odstraszyć rywali i przyciągnąć partnerkę.

Dzieci uczyły się także nasłuchiwać różnych ptasich głosów i próbowały je rozpoznawać. Pan ornitolog przywiózł ze sobą specjalne instrumenty – gwizdki i tuby – które naśladowały odgłosy ptaków. Dzięki nim mogliśmy spróbować “rozmawiać” z ptakami i przyciągnąć ich uwagę. To było niezwykłe przeżycie – być tak blisko przyrody i słyszeć las pełen ptasiego śpiewu.

Galeria zdjęć

spotkanie z ornitologiem (2) spotkanie z ornitologiem (3) spotkanie z ornitologiem (4) spotkanie z ornitologiem (5) spotkanie z ornitologiem (6) spotkanie z ornitologiem (1) spotkanie z ornitologiem (7)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności