Ślubowanie klasy I
„Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować, kiedy urosnę.
Będę się starać być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”
Oto tekst ślubowania jaki wypowiedziały dzieci z klasy pierwszej.
07 listopada odbyła się w naszej szkole najważniejsza uroczystość dla pierwszoklasistów. W tym bowiem dniu nastąpiło ślubowanie i pasowanie dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Jednak zanim to nastąpiło, mimo ogromnego stresu- pierwszaki pokazały jak pięknie potrafią recytować wiersze i śpiewać piosenki. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania.
Po złożeniu ślubowania p. Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Uczniowie zostali przyjęci do braci szkolnej.
Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i symbolicznej kredki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, z tortem w roli głównej.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!