Logo Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Nowej Wsi

Ślubowanie klasy I

Ocena 0/5

„Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować, kiedy urosnę.

Będę się starać być dobrym kolegą,

swym zachowaniem i nauką

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

 

Oto tekst ślubowania jaki wypowiedziały dzieci z klasy pierwszej. 

 

07 listopada odbyła się w naszej szkole najważniejsza uroczystość dla pierwszoklasistów. W tym bowiem dniu nastąpiło ślubowanie i pasowanie dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Jednak zanim to nastąpiło, mimo ogromnego stresu- pierwszaki pokazały jak pięknie potrafią recytować wiersze i śpiewać piosenki. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania.

Po złożeniu ślubowania p. Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Uczniowie zostali przyjęci do braci szkolnej. 

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i symbolicznej kredki.   Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, z tortem w roli głównej.

 

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, 

a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Galeria zdjęć

3hNy0zah C1Wk7y_E JirVZTIe 7isxrd9K 1VY6c3pp mHacv77r Zl6vPSYS g3J8nEM7 QGV8MqIV tWNQbRXq DMS8rhbX yIjP5-gj jxjZWqAD aVBAof_m yE_kqovG BcrkFgRi 3GCvdZjT aQ4aLanv D62zkF7l M2AWxQEe tETliIRL JkMOz5IX o5FivvOe VxhUp-yl JoNOreNY EXyom3hn ViXR3P5X QdDiFTz4 ZbqmNhvj JoIoEL9Q xf_uOrti 9ndTEjNY fXoS842W 1QMY4gj0 Hf0KQZJy SldZ4U2p Fseyet7x 894KEhQ- w-bHcyUk UUnpUrxl xvPyxe5D wt8sMyA3 ZZpCGt7m ljUkwFM8 1bWsUEDw 9Jjql1F6
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności